Клініко-морфологічні зіставлення у хворих на мезангіокапілярний гломерулонефрит І типу та дифузний вовчаковий гломерулонефрит

Автор(и)

  • О. V. Khmara Центральна міська клінічна лікарня №1, м. Донецьк,
  • О. О. Dyadyk Донецький національний медичний університет ім. М. Горького,
  • N. F. Yarovaya Донецький національний медичний університет ім. М. Горького,
  • Yu. E. Lyakh Донецький національний медичний університет ім. М. Горького,
  • V. G. Gurianov Донецький національний медичний університет ім. М. Горького,

DOI:

https://doi.org/10.14739/2310-1237.2013.3.22412

Ключові слова:

мезангіокапілярний гломерулонефрит І типу, дифузний вовчаковий гломерулонефрит, кореляційний аналіз

Анотація

Протягом порівняльного аналізу клінічних даних (рівні гематурії, протеїнурії, креатиніну та сечовини крові, систолічний і діастолічний артеріальний тиск) у хворих на мезангіокапілярний гломерулонефрит І типу і дифузний вовчаковий гломерулонефрит визначили статистично значущі відмінності між рівнями діастолічного артеріального тиску, креатиніну, котрі були вищими у хворих на мезангіокапілярний гломерулонефрит І типу, та між рівнями гематурії, що були вищими у пацієнтів із дифузним вовчаковим гломерулонефритом. Встановили клініко-морфологічні кореляційні зв’язки при дифузному вовчаковому гломерулонефриті та мезангіокапілярному гломерулонефриті І типу. У хворих на дифузний вовчаковий гломерулонефрит виявили кореляційний зв’язок між рівнями креатиніну крові та наявністю субепітеліально розташованих депозитів IgG у клубочках, субепітеліальних депозитів IgА у стромі, між рівнями сечовини крові та наявністю «пінистих» клітин, депозитів IgG у стромі, наявністю субендотеліальних депозитів IgG у клубочках, із субатрофією епітелію канальців і субендотеліальними депозитами IgА у клубочках, із наявністю депозитів IgM у вогнищах некрозів у клубочках. У хворих на мезангіокапілярний гломерулонефрит виявили кореляційний зв’язок між рівнями креатиніну крові та наявністю білкових мас і циліндрів у просвіті канальців, клітинною інфільтрацією у стромі та її ступенем, між рівнями сечовини крові та наявністю клітинних півмісяців, із наявністю депозитів IgG і депозитів IgМ у стромі, субендотеліальних депозитів IgМ у клубочках.

Посилання

Клінічна нефрологія / [за ред. Л.А. Пирога]. – К., 2004. – 526 с.

Місце прижиттєвого морфологічного дослідження нирок сучасній нефрології / О.О. Дядик, О.І. Дядик, І.В. Василенко [та ін.] // Архив клинической и экспериментальной медицины. – 2010. – Т. 19. – № 1. – С. 93–99.

Нефрология: руководство для врачей / [под ред. И.Е. Тареева]. – М., 2000. – С. 228–231.

Руководство по нефрологии / [под ред. А.И. Дядыка,

Е.А. Дядык]. – К.: Четверта хвиля, 2011. – 600 с.

Fogo A.B. Diagnostic atlas of renal pathology: a companion to Brenner and Rector’s the kidney / A.B. Fogo, M. Kashgarian. – 2nd ed. – 2012. – P. 80–94, 190–212.

Striker G. The renal biopsy: Major problem in pathology / G Striker., L.J Striker., D`Agati V. – [3-d ed.]. – Philadelphia;

London: W.B. Saunders co., 1997. – 306 p.

Walker P.D. Renal biopsy / P.D. Walker // Arch. Pathol. Lab.

Med. – 2009. – Vol. 133. – P. 181–188.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Оригінальні дослідження